Zdrowe przekąski

Coraz mocniej propaguje się zdrowe odżywianie i jest to oczywiście bardzo dobry trend. Rodzi to jednak pewne wyzwania oraz problemy dla osób, które dopiero zaczynają prowadzić zdrowy tryb życia i nie do końca radzą sobie ze starymi nawykami…

Tak jak przygotowanie zdrowych głównych posiłków i znalezienie inspiracji nie stanowi zbyt dużego problemu, tak sprawa przekąsek nie wygląda już tak różowo. Czasami między głównymi posiłkami złapie nas głód, a nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu lub możliwości, by przygotować sobie coś zdrowego.

apple-2023616_640
Suszone jabłka

Wówczas do głowy przychodzą najprostsze rozwiązania, tj. ciastka czy batoniki. Niestety produkty te mają się nijak do zdrowego odżywiania. Czym można je zastąpić? Idealnie będą nadawać się do tego chociażby suszone owoce! Można je spożywać „na surowo” z opakowań, ale można je również wykorzystać do przygotowywania ciasteczek czy ciast. Bez problemu znajdziemy suszone owoce zarówno na słodko, jak i te pozbawione dużych ilości cukru.

the-apricot-1838215_640
Suszone morele

Jeszcze lepszym wyborem mogą okazać się wszelakiej maści orzechy – fistaszki, migdały czy orzechy włoskie. Mimo niewielkich rozmiarów są one dość kaloryczne, dzięki czemu fantastycznie nadają się na małe przekąski. Do tego, rzecz jasna, są bardzo zdrowe i zalecane przez praktycznie wszystkich dietetyków. Kiedy następnym razem będziesz chciał sięgnąć w sklepie po przekąskę, to co wybierzesz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *