Do czego można wykorzystać suszone owoce?

Wielu z nas uwielbia suszone owoce. Nie dość, że można je dodawać do wielu potraw, to mogą być alternatywą na wieczorne seanse i zastąpić chipsy czy inne przekąski. Warto powiedzieć, że świetnie sprawdzą się dla osób mające problemy z nadwagą i szukają czegoś, co może zastąpić ich ulubione słodycze. Pojawia się pytanie, gdzie można wykorzystywać suszone owoce? Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu i zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Sałatki

Suszone owoce świetnie sprawdzą się w przypadku robienia różnych sałatek. Będzie to dodatek, który zawiera mnóstwo witamin i nie ma to większego znaczenia czy będą to jabłka, morele czy śliwki. Zawsze dopełnią smaki różnych sałatek. Na pewno warto po nie sięgać nie tylko ze względu na witaminy, ale również dlatego, że są bardzo lekkie i można je wykorzystywać do wielu rzeczy.

Ciasta

Wiele pań uwielbia piec ciasta. Nie ma co się dziwić, zakup takiego produktu w sklepie wiąże się z niemałymi kosztami, a czas i koszt wyprodukowania sernika czy innego ciasta nie należy do najdroższych. Przede wszystkim liczy się satysfakcja z włożonego trudu i suszone owoce świetnie sprawdzą się w ciastach jak rodzynki, bez których niektórzy nie mogą się obyć w serniku.

Jogurt naturalny

Jedzenie suszonych owoców z jogurtem naturalnym jest bardzo dobrym sposobem dla osób, które dbają o siebie i starają się schudnąć. Dobrym rozwiązaniem będzie dodatkowo wrzucenie paru garstek płatków owsianych, które świetnie będą się komponować z jogurtem i dodawać wyjątkowego smaku.