Herbata bez fusów – jaki zaparzacz wybrać?

Nie ma nic gorszego niż fusy pływające po powierzchni ulubionej herbaty. Dlatego do zaparzenia liściastego naparu wielu z nas wybiera praktyczne i szczelne zaparzacze, które można kupić za stosunkowo niewielką cenę w wielu sklepach z akcesoriami do kuchni. Zatem, jak wybrać zaparzacz do herbaty na miarę naszych oczekiwań?

Klasyczne zaparzacze do herbaty

Jeśli myślimy o tym, jaki zaparzacz do herbaty wybrać, to w pierwszej kolejności warto przejrzeć ofertę klasycznych zaparzaczy wykonanych z metalu, silikonu lub ceramiki. Ciekawą alternatywą będą również zaparzacze zbudowane z dwóch surowców, gdzie na przykład góra jest wykonana z silikonu a dół z metalu. Takie rozwiązania są niezwykle wygodne, ponieważ silikon nie nagrzewa się, w związku z czym można bezpiecznie wyciągnąć zaparzacz z herbaty, chwytając za jego silikonową część.

Klasyczne zaparzacze do herbaty najczęściej mają kształt kolisty lub owalny oraz zakończone są metalowym łańcuszkiem, lub silikonową końcówką. Co ważne, wszystkie modele klasycznych zaparzaczy do herbaty zaprojektowano z niezwykłą dbałością o szczegóły, dzięki czemu namoczony susz nie przedostaje się do naparu, a cały mechanizm można łatwo i szybko oczyścić z wilgotnych liści.

Oryginalne zaparzacze do herbaty

Szukając idealnych zaparzaczy do herbaty, można rozważyć także bardziej oryginalne i pomysłowe modele. W sklepach branżowych z powodzeniem znajdziemy zaparzacze w kształcie parasolki, kosmonauty nurkującego w herbacie, czy ludzika, którego zawiesza się na krawędzi kubka. 

Takie gadżety świetnie wyglądają i dobrze spełniają swoją funkcję, a przy tym nie zrujnują domowego budżetu. Ponadto oryginalny zaparzacz do herbaty nadaje się świetnie na prezent zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny.

Zatem marząc o aromatycznej liściastym naparze, warto zaopatrzyć się w praktyczny zaparzacz do herbaty. Tym bardziej że takie drobne kuchenne akcesoria stanowią jednocześnie piękny element dekoracyjny, którego po prostu nie może zabraknąć w nowoczesnej kuchni.