Najpopularniejsze rodzaje misek szklanych

Miski bez wątpienia są jednymi z najczęściej używanych naczyń kuchennych, dlatego też tym bardziej warto poświęcić nieco cennego czasu, aby wybrać odpowiednie modele. W miskach szklanych można nie tylko spożywać ulubione potrawy, ale również je przygotować. Większa miska szklana jest bardzo poręczna i wygodna, dlatego też spożywa się w niej nie tylko pożywny obiad, ale również słodkie desery.

Szerokie zastosowanie

Elegancka miska szklana (zobacz taką) może być wykorzystana również do przechowywania owoców i warzyw w lodówce lub na blacie kuchennym. Szklane miski gastronomiczne mogą być równie wyposażone w pokrywki, których głównym zadaniem jet zabezpieczenie żywności przed zepsuciem i zapachami z najbliższego otoczenia. Jeżeli chodzi o duże i wysokie miski szklane, to wykorzystuje je się głównie do wyrabiania ciast i kremów. W kuchni przydać mogą się także specjalne miski do rozpuszczania czekolady. Nowością na rynku są szklane miski gastronomiczne z podziałką litrową, dzięki której zdecydowanie łatwiej jest odmierzyć odpowiednią ilość produktów niezbędnych do przygotowania potraw.

Nietypowe miski szklane

Wielu renomowanych producentów oferuje swoim klientom specjalne miski z cedzakiem, które charakteryzują się specjalnie uformowanym rantem w kształcie durszlaka. Dzięki temu prostemu dodatkowi można pracować ze składnikami, które zawierają dużo wody. Godne polecenia są także praktyczne miski z pokrywką, w których można przygotować na przykład ulubione ciasto drożdżowe. Na samym końcu warto wspomnieć o dekoracyjnych miskach do podawania sałatek i przekąsek. W tym konkretnym przypadku najlepszym wyborem są przezroczyste miski, w którym rewelacyjnie prezentują się sałatki warstwowe.