Polska kiełbasa – czyli po co jest nadziewarka

Cylinder, lejki, tłok, uszczelka, nakrętka… To przepis na nadziewarkę do kiełbasy, która zapewnia wspaniałe doznania smakowe. Gdzie przydaje się nadziewarka do kiełbasy i jak najlepiej wykorzystać jej możliwości?

Przykazania kucharza

Przede wszystkim, pracując z mięsem, trzeba zwrócić ogromną uwagę na higienę. Wszystkie elementy sprzętów kuchennych i wszystkie sztućce, talerze, deski i inne należy dokładnie umyć przed dotknięciem mięsa. Mięso nie powinno stykać się bezpośrednio z innymi elementami przygotowanymi do spożywania. Mięso powinno znajdować się na innych powierzchniach niż na przykład nabiał, owoce czy warzywa. Trzeba pamiętać o tej zasadzie i stosować się do niej w trosce o bezpieczeństwo i higienę pracy. Tę zasadę zna każdy kucharz.

Gotowanie ze smakiem

Farsz powinien być wkładany do nadziewarki głęboko, aby uniemożliwić wtłaczanie powietrza. Warto, aby nadziewarka była maksymalnie prosta w obsłudze, aby można z niej było szybko i bezproblemowo korzystać z taką częstotliwością, aby wszyscy nabywcy byli zadowoleni. Komfort użytkowania wyposażenia gastronomicznego ma olbrzymie znaczenie zarówno w domu jak i w zakładach świadczących usługi gastronomiczne. Taka nadziewarka doskonale sprawdzi się na przykład w restauracji, ale też w firmie kateringowej czy po prostu tam, gdzie gotuje się dla społeczeństwa. Kiełbasa ma wiele zalet, nie tylko smakowych i warto zadbać o te doznania.