Sałatka jarzynowa ze śledziem – co warto o niej wiedzieć?

Sałatka jarzynowa to jedno z najpopularniejszych dań, które jest obligatoryjnym elementem na większości polskich stołów podczas ważnych świąt. Aby sałatka miała wyjątkowy smak, warto eksperymentować i dodawać do niej składniki sprawiające, że będzie ona jeszcze pyszniejsza. Jednym z nich niewątpliwie jest śledź, dzięki któremu sałatka jarzynowa staje się jeszcze atrakcyjniejsza niż dotychczas. 

Przepis na sałatkę jarzynową ze śledziem

Sałatka jarzynowa ze śledziem przepis od Lisner jest niezwykle prosty. Dzięki temu potrawę tę mogą przygotować nawet osoby, które nie czują się zbyt mocne w aspektach kulinarnych. Na początek należy umyć włoszczyznę, aby jej spożycie było w pełni bezpieczne. Kolejno warzywa trzeba ugotować oraz pokroić w kostkę. Jeżeli chcesz dodać do swojej sałatki jabłka, to również powinieneś obrać je ze skórki oraz pokroić w kostkę. Do miski należy wrzucić pokrojone składniki oraz uzupełnić je o jajka oraz ogórki (jajka przed wrzuceniem do miski należy oczywiście obrać ze skorupek). Następnie należy dodać groszek, kukurydzę oraz pokrojonego śledzia, który powinien być idealnym zwieńczeniem Twojego dania. Ważnym etapem jest również dodanie majonezu, dzięki któremu sałatka zyska odpowiednią konsystencję. Na koniec wszystkie elementy należy dokładnie wymieszać oraz wsadzić miskę z sałatką do lodówki na około godzinę przed podaniem do stołu. 

Sałatka jarzynowa ze śledziem – dlaczego warto ją spożywać?

Sałatka jarzynowa ze śledziem ma bardzo długą listę przymiotów, co sprawia, że cieszy się ona olbrzymią popularnością. Świetnie sprawdza się podczas ważnych świąt, urodzin, a także jest świetnym patentem na zdrowe śniadanie lub kolację. Jej renoma w dużej mierze wynika z faktu, że jarzynowa sałatka ze śledziem ma sporo walorów prozdrowotnych. Dzięki jej spożyciu organizm zostaje bowiem zaopatrzony w:

  • kwasy tłuszczowe nienasycone 
  • witaminę A
  • witaminę E
  • witaminę D
  • białka

Duża lista korzyści płynących z regularnego jedzenia sałatki ze śledziem sprawia, że jest ona zalecana dla wszystkich osób, które chcą jeść nie tylko smacznie, ale też zdrowo. Co więcej, jej przygotowanie jest banalnie proste, dzięki czemu każdy powinien sobie z nim poradzić.