Sarsaparilla – wspaniałe źródło roślinnego testosteronu

Sarsaparilla to kolejna roślina należąca do super foods. Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie stosowana jest niemalże od zawsze. Należąca do grupy kolcorośli, osiągająca długość nawet powyżej 30 metrów roślina cieszy się mianem najsłynniejszego, naturalnego afrodyzjaku. W Meksyku stosowana jest powszechnie. Każdy wie o jej fantastycznym wpływie na potencję. 

Sarsaparilla to bogate źródło minerałów i witamin. Zawiera siarkę, krzem, cynk, jod, sód, żelazo czy miedź. Dostępna na rynku jest w kilku postaciach. Sarsaparilla korzeń cięty i mielony, suszone liście czy wreszcie suplementy należą do najbardziej popularnych. 

W skład Sarsaparillii wchodzą sarsapogeniny (https://planteon.pl/zielarnia/afrodyzjaki/sarsaparilla-korzen-ciety). Te substancje to roślinne odpowiedniki testosteronu. To im roślina zawdzięcza sławę. Dzięki regularnemu stosowaniu kłopoty z potencją znikają, mięśnie są silne a sylwetka męska. Roslina ma też działanie napotne i moczopędne. Obniża ciśnienie i poziom cholesterolu we krwi. Oczyszcza krew bo wraz z moczem usuwane są toksyny i szkodliwe substancje. Dzięki temu doskonale wspomaga układ moczowy.  Dzięki właściwościom rozgrzewającym wspomaga leczenie zapaleń stawów i mięśni. Mówi się, że jej wpływ na organizm jest zbliżony do żeń-szenia. 

Sarsaparilla korzeń cięty bardzo ułatwia prowadzenie kuracji. W tej postaci roślina jest bardzo wygodna w użyciu. Można ją dorzucać do potraw przyrządzanych na gorąco. Do zup czy sosów. Sarsaparilla nie zmienia smaku, a obróbka cieplna uwalnia wszystko co w niej najlepsze. Cięty korzeń można zmielić na pył i dodawać do koktajli czy smoothies. Na koniec zostają  klasyczne  herbatki  o wspaniałych właściwościach. 

Sarsaparillę można przyjmować bezpiecznie przez długi czas. Jednak w przypadku zażywania leków warto skonsultować się z lekarzem.