Tradycyjny czy bostoński shaker do drinków?

Producenci oferują swoim klientom nie tylko tradycyjne shakery do drinków, ale również nowoczesne shakery bostońskie, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Czym wyróżniają się tradycyjne shakery?

Tradycyjny shaker barmański co prawda charakteryzuje się zazwyczaj mniejszą pojemnością, ale za to jest w stanie zagwarantować satysfakcjonujący poziom zmrożenia trunku. Dla wielu osób sporą zaletą może okazać się także to, że jest on łatwy w użyciu, dlatego też jest to zdecydowanie najlepszy wybór dla amatorów. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o dużej dostępności i bardzo atrakcyjnej cenie. Mieszanie odbywa się oczywiście za pośrednictwem jednostajnych ruchów dłońmi.

Czym charakteryzują się shakery barmańskie?

Barmański shaker do drinków ma większą pojemność i pozbawiony jest głowicy. Dzięki możliwości zmrożenia szklanki, można uzyskać jeszcze niższą temperaturę drinka. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że obsługa barmańskich shakerów wymaga nieco wprawy. Sposób mieszania prezentuje się naprawdę bardzo efektownie zwłaszcza, jak potrenuje się nad odpowiednimi ruchami. Wybierając barmański shaker do koktajli niezbędny jest także zakup kilku dodatkowych części. Mowa tutaj przede wszystkim o sitku i korku barmańskim.

Co warto wybrać?

Osoby, które chcą jedynie wzbogacić swój barek powinny jak najszybciej rozejrzeć się za shakerem tradycyjnym, który jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Modele tradycyjne, mogą okazać się także doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej osoby. Bostoński shaker do drinków jest dobrym wyborem dla tych osób, które chcą wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę z zakresu trunków. Oryginalny shaker do koktajli od renomowanego producenta, to najlepszy sposób na poznanie tajników sztuki barmańskiej.

Więcej: www Technica.pl