koper włoski

Zalety automatycznie kwitnących nasion marihuany

Coraz lepiej znane są zalety automatycznie kwitnących nasion konopi, które na Zachodzie kojarzone są z konopiami indyjskimi. W Europie Wschodniej te automatycznie kwitnące feminizowane nasiona marihuany są dostępne w wielu sklepach i stają się coraz bardziej popularnym produktem.

Właściwości zdrowotne nasion konopi

Ze względu na wysoką zawartość białka doskonale nadają się do stosowania w diecie wegańskiej i wegetariańskiej i stały się niezbędnym produktem zdrowej diety. Aromatyzowane orzechami włoskimi i migdałami, idealnie nadają się do produktów mlecznych, sałatek, kremów, ciast i ciasteczek. Ponadto nasiona konopi z https://planteon.pl/zdrowa-zywnosc/superfoods/nasiona-konopi-luskane są wykorzystywane do produkcji mleka, masła, mąki, a nawet własnej wersji tofu.

W Chinach od tysięcy lat znana jest jej ważna rola w żywieniu, ale w ostatnich latach odkryto ją na nowo w Europie i Stanach Zjednoczonych. Większa troska o zdrową i zrównoważoną dietę przyczyniła się do zmiany postrzegania konopi indyjskich, które obecnie można spożywać w sposób w 100% bezpieczny.

Czy automatycznie kwitnące nasiona konopi mają działanie psychotropowe?

Mylenie tej rośliny z konopiami indyjskimi jest głównym powodem, dla którego wielu użytkowników nie ufa zaletom automatycznie kwitnących nasion konopi. Jednak mimo że marihuana pochodzi od konopi, nie tylko różni się od nasion, ale także rośliny uprawiane w celach leczniczych lub rekreacyjnych znacznie różnią się od roślin przeznaczonych na żywność.

Przy zawartości 0,2% THC mówimy o całkowicie nieszkodliwej diecie, która nie ma szkodliwego wpływu na organizm. Wręcz przeciwnie, korzyści z nasion konopi są niepoliczalne. Te same uprawy marihuany i konopi bardzo się od siebie różnią. Powodem jest to, że do konsumpcji nasion automatycznie kwitnących potrzebne są tylko kwiaty roślin żeńskich. Aby jednak uzyskać nasiona konopi, trzeba nawozić kwiaty, aby rośliny się nie rozdzieliły.

Aby mieć pewność, że spożywane przez nas nasiona konopi autokwitnących nie mają właściwości psychotropowych, należy zawsze kupować nasiona certyfikowane, spełniające normy określone w obowiązujących przepisach.