Przyprawy – dlaczego są takie ważne?

Bez przypraw nie uda się uzyskać niepowtarzalnego smaku jakiejkolwiek potrawy. Pewne składniki są absolutnie obowiązkowe w kuchni. Można do nich zaliczyć m.in. sól, cukier i pieprz. Dodanie chociaż szczypty każdego z nich sprawia, że każde danie nabiera zupełnie innego charakteru.

Oczywiście na soli, pieprzu i cukrze nie kończy się zbiór przypraw. W domowym koszyczku powinny się znaleźć także zioła. Początkowo mogą to być mieszanki, czyli np. zioła prowansalskie. Zmieniają każdą potrawę i nadają im miłego posmaku. Bardzo charakterystyczny jest tymianek, który może dodać orzeźwiającego aromatu. Warto także zainwestować w kurkumę – nie tylko zmienia smak, ale nadaje także pięknej barwy wielu daniom.

spices-541970_640

Myśląc o przyprawach nie można zapominać o… deserach. Je także się przyprawia! W każdym domu powinien znajdować się imbir i laska wanilii. Smakowity jest także cynamon i goździki. Zimą nie ma nic przyjemniejszego od dobrze przyprawionego grzanego wina. Latem z kolei nikt nie odmówi sobie lodów przyprawionych miętą, czekoladą, płatkami migdałowymi i wiórkami kokosowymi.

tee-296212_640

Znakomitym pomysłem jest także skorzystanie z płynnych przypraw, które rozlewają się po potrawach i tworzą niesamowite kompozycje. Przyprawy płynne, sypkie i inne znajdziesz w sklepie AleDobre – przejdź do sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *