Dokonaj prawidłowego wyboru

W lokalach gastronomicznych wybierane są sprzęty mające usprawnić pracę. Stąd też gro lokali oferujących opcję jedzenia posiada w kuchniach krajalnice gastronomiczne.

Czym właściwie jest krajalnica?

Jest to urządzenie, które składa się z trzech podstawowych elementów. Krajalnice i ich różnorodne modele różnią się od siebie jakością wykonania. Różny jest też materiał, z których te produkty powstają. Dzięki pracy na nich szybko i sprawnie kroi się wybrane produkty na plastry określonej grubości. Stosuje się je zwykle w miejscach, w których należy pokroić większe ilości serów czy też wędlin, a więc na przykład w domach przyjęć czy restauracjach.

Ten produkt niewątpliwie ma zalety

W momencie kiedy zainwestuje się w produkty wysokiej jakości z pewnością można powiedzieć, że mają one sporo zalet. Przede wszystkim znacznie usprawniają krojenie w takich miejscach jak sklepy wędliniarskie czy też sklepy oferujące różnego rodzaju sery. Ponadto dzięki nim szybko i sprawnie można przygotować większe ilości pokrojonych produktów spożywczych. Dzięki regulacji bez problemu można wybrać opcję krojenia od 7 mm do nawet 28 mm. Wszystko zależne jest od krojonego produktu spożywczego. Dodatkowym atutem krajalnicy tego typu jest fakt, że bez problemu można pracować na niej cały dzień, zachowując zasady higieny pracy. Krojenie zaś nie wymaga większej siły nacisku na produkt. Tym samym nie jest ono męczące dla osoby, która się go podejmuje. 

Czy występują rodzaje krajalnic?

Krajalnica gastronomiczna, jak zresztą każdy inny produkt, ma swoje rodzaje. Tutaj wszystko rozbija się o produkty, które będą za pomocą krajalnicy krojone. Występują więc krajalnice do wędlin, warzyw oraz oczywiście serów i chleba. Każdy z tych produktów ma całkowicie inny kształt ale również i inny stopień twardości. Stąd też krajalnice różnią się od siebie. Istnieją również krajalnice uniwersalne. 

Którą z nich wybrać?

Decydując się na krajalnice, trzeba zastanowić się nad dwoma ważnymi aspektami. Istnieje bowiem opcja wolnostojąca i do zabudowy. Przy czym ten drugi typ krajalnicy zdecydowanie dobrze jest umieszczać w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych. W ten sposób zachowane zostaną wszelkie zasady bezpieczeństwa, które są w dzisiejszych czasach tak ważne. Kolorystyka krajalnic nie jest już tak ważna. Zdecydowanie częściej zwraca się uwagę na to czy krajalnica jest automatyczna, półautomatyczna czy ręczna. Każde z urządzeń ma swoje plusy i minusy i sprawdzi się w różnych zadaniach. Tutaj więc właściciel danego lokalu czy miejsca musi mieć świadomość tego, która krajalnica będzie dla niego najbardziej odpowiednia.

Co jest potrzebne, aby krajalnica mogła funkcjonować?

Jak każdy sprzęt, również i ten posiada dodatkowe wyposażenie. Najczęściej są to materiały, które szybciej się eksploatują. Można do nich zaliczyć przede wszystkim sitka, noże czy kamienie gładzące. Elementy te szybko się zużywają na skutek tego nieustannej pracy krajalnicami w miejscach ich eksploatacji tj. kuchniach gastronomicznych, sklepach firmowych czy kuchniach szkolnych.