Patelnia do naleśników indukcja

Wielu Polaków, i między innymi ja, nie wyobraża sobie niedzielnego śniadania bez czarnej kawy i naleśników. Te uwielbiane nie tylko na naszym rodzinnym stole placki, są dość proste do przyrządzenia, skład może zawierać zaledwie 3 podstawowe produkty. Ale decydującym czynnikiem w procesie robienia naleśników jest odpowiednia patelnia. w naszych kuchniach coraz częściej klasyczne piece gazowe są zastępowane bardziej oszczędnymi w eksploatacji płytami indukcyjnymi. I właśnie patelnią do naleśników na indukcję przyjrzymy się bliżej w poniższym artykule. 

Jaką patelnię do naleśników wybrać?

Każdy miłośnik naleśników, powinien w swojej szafce kuchennej mieć odpowiedni sprzęt do ich przyrządzenia. W sklepach możemy znaleźć wiele modeli i firm oferujących patelnie do naleśników. Jeszcze większy wybór mają użytkownicy robiący zakupy w internecie. Wpisując zapytanie „patelnia do naleśników indukcja” wyskakują nam tysiące ofert. My przyjrzymy się bliżej 2 modelom które według rankingów są najczęściej wybierane przez użytkowników. Sprawdź tutaj.

patelnia do naleśników indukcja

Tefal Talen Pro

Jest to patelnia o średnicy 25cm. Jej powierzchnia pokryta jest bardzo trwałym materiałem jakim jest tytan. Dzięki temu możemy używać nawet metalowych akcesoriów, bez obawy przed zarysowaniami. Właściwości nieprzywierające umożliwiają smażenie naleśników bez dodatku tłuszczu. 

Zalety – nieprzywierająca powłoka, gruby spód, smażenie bez tłuszczu

Wady – nagrzewająca się rączka

Ambition Nature 34148

Jest to nieco większa patelnia od przedstawionej wcześniej. Jej średnica to 28cm. Jest wykonana z aluminiowego odlewu które doskonale utrzymuje ciepło, tym samym oszczędzając energię. Wnętrze zostało pokryte powłoką zapobiegającą przywieraniu, której struktura jest podobna do kamienia. 

Zalety – trwałość, doskonałe przewodzenie ciepła, nienagrzewająca się rączka, nowoczesny wygląd

Wady – powłoka wewnętrzna patelni dość uciążliwa podczas mycia

Ilu użytkowników, tyle opinii. Każdemu użytkownikowi będzie odpowiadać coś innego w danym produkcie. Dlatego wybór odpowiedniej patelni do naleśników na indukcje to kwestia indywidualna. Mam nadzieję, że ten artykuł przybliżył chociaż trochę do zakupu najodpowiedniejszego produktu, który pomoże w przyrządzeniu wielu pysznych posiłków.