Czego potrzeba w kuchni w stylu cottagecore?

kokilka lubiana

Estetyka cottagecore podbija obecnie internet, niosąc ze sobą przekaz na temat slow food – a głównie tworzenia domowych wypieków. Jak stworzyć funkcjonalną kuchnię w stylu cottagecore, w której będzie można rozwijać nowe hobby? Jakie wyposażenie kuchni będzie potrzebne?

Stylizacja i dodatki

Jeśli chodzi o dekorowanie wnętrz, cottagecore czerpie ze stylu rustykalnego. A więc drewniane, staroświeckie meble, wyeksponowane malowane talerze i miedziane patelnie czy ogródek ziołowy na parapecie wpasują się znakomicie do kuchni w stylu cottagecore. Jeśli chodzi o tekstylia i ozdoby, mile widziane są przedmioty z naturalnych materiałów i wykonane ręcznie. Idealnie sprawdzą się motywy kwiatowe, ludowe i ogólnie związane ze światem natury.

W dobrej formie

Do pieczenia i zapiekania przydadzą się różne rodzaje form i naczyń. Blacha do wypiekania ciasteczek, tortownica z odpinanym rantem, podłużne foremki keksówki, szklana lub ceramiczna, okrągła forma na tartę i niewielkie naczynia na tarteletki czy porcelanowe kokilki do sufletów (zobacz takie: https://bokono.pl/pl/c/Kokilki/1419) to tylko część tego, co można znaleźć w kuchni prawdziwego pasjonata pieczenia. Dodatkową zaletą, którą mogą się pochwalić ceramiczne i gliniane naczynia żaroodporne i kokilki do zapiekania jest to, że podaje się w nich gotowe dania prosto na stół. Często są malowane albo inaczej zdobione, dzięki czemu wpisują się w estetykę cottagecore.

W kuchni osoby interesującej się pieczeniem nie może również zabraknąć termometru kuchennego, wagi o wysokiej dokładności oraz naczynia z podziałką do odmierzania ilości płynów, ponieważ często precyzyjne przestrzeganie wskazówek zawartych w przepisie może mieć znaczny wpływ na końcowy efekt. Warto zaopatrzyć się również w służące do ozdabiania ciast szprycę cukierniczą, łopatki do kremów i mas czy ręczną ubijaczkę do śmietanki.