Pomysł na kuchnię w nowoczesnym stylu

Drewno w kuchni jest bardzo popularnym surowcem, stosowanym głównie do produkcji mebli. Coraz częściej jednak gości ono na ścianach w postaci boazerii, wykonuje się z niego narzędzia i akcesoria kuchenne czy dekoracje. Daje to bardzo stylowy efekt, dzięki któremu nasza kuchnia może pochwalić się stylowym designem.

Drewniane elementy czy cała sceneria?

Bardzo ważne jest, aby nie przeładować za bardzo kompozycji. Pomogą nam w tym gotowe projekty kuchni. Musimy podjąć decyzję, jaki rodzaj i odcień drewna zastosujemy, wybrać wzory i tekstury oraz jaką rolę odgrywać będzie de facto drewno. Może to być temat przewodni, czyli na przykład drewniana witryna, blaty i dodatkowo panele, a może być ono sprytnie wkomponowane w poszczególne elementy. Do wyboru mamy przeróżne rodzaje materiałów: drewno dębowe, bukowe czy świerkowe. Istotną kwestią w urządzaniu kuchni jest dobór odpowiednich dodatków. I tutaj pojawia się pytanie: jak wybierać akcesoria kuchenne do drewnianego wystroju?

Wszystko powinno tworzyć zgraną całość

Jak już wiemy, niektóre akcesoria i przedmioty w kuchni muszą być wykonane z drewna ze względu na swoje właściwości. Jest ono, albowiem twarde, wysoce odporne na zarysowania oraz pochłania wilgoć, Drewniane łyżki, łopatki, deski czy wałki do ciast są podstawowymi akcesoriami w każdej kuchni. Wybierając tego typu elementy, należy pamiętać, aby drewno było zbite, bez uszczerbków czy niepotrzebnych szczelin. Krańce powinny być odpowiednio wyszlifowane, aby nie ranić ani nie ryzykować wbiciem się drzazgi. Drewno ma to do siebie, że np. można umieścić na nim wiele ciekawych wzorów np. poprzez wyrycie, wypalanie czy farbowanie. Takie dodatki na pewno ucieszą oko i idealnie dopełnią ogólny charakter kuchni. Wspominany materiał bardzo ładnie komponuje się z metalem. Połączenie tych dwóch tworzyw będzie bardzo interesującym aspektem w naszej kuchni. Klasyczny, drewniany okrągły stolik umieszczony na metalowej podstawie jest bardzo stylowy i podkreśla minimalistyczny, lecz dobry gust mieszkańców.